Kurucumuzun Mesajı

Zeynep Bilgiç

Merhaba,

Profesyonel kariyerime 2001 yılında başladım. Genç yaşta finansal danışmanlık alanında çeşitli sektörlerde önemli projelerde yer alma şansım oldu. İnsan kaynaklarına geçiş yapmadan önce, finans, proje yönetimi, kurum kültürü, iletişim ve akademi alanlarında farklı disiplinlerde liderlik ve yöneticilik görevlerinde bulunmuş olmam, masanın her iki tarafındaki ihtiyaç ve beklentileri görebilmemi sağladı. 

Çalışan, yönetici, patron ve Yönetim Kurulu üyelerinin davranış kalıplarını ve düşünce sistematiklerini yakından gözlemleme fırsatım oldu. Profesyonel koçluk eğitimim sonrası hayatıma giren danışanlarımla insanların ihtiyaç ve beklentilerine dair farkındalığım arttı. Bu platform bu yaşanmışlıklar ve dünyada son dönemde bu konuda yayınlanan araştırma ve makalelerde yer alan veriler sayesinde hayata geçti. 

Fikrin ilk tohumlarının atılması statükoyu sorgulamaya başladığım 2011 yılına, sonra da 2017 yılında yurt dışında katıldığım Future of Work konferansına kadar uzansa da, hayata geçirebilme cesaretini pandemi ile iş dünyasının değişen dinamikleri ile hepimizin karşı karşıya kaldıkları sayesinde buldum. 

Bu bir paradigma değişimi.

Pandemi ile tüm dünyada;

 • "Bizim işimizde hayatta olmaz" denilenlerin dahi nasıl olabildiğini uygulamalı olarak görüyoruz.
 •  İş yapış şekilleri ve çalışma modelleri hızla değişiyor.
 •  İhtiyaç oldukça yetenekli bağımsız profesyonellerle ve danışmanlarla proje bazlı çalışma ve esneklik yaklaşımı, yapay zeka, bulut teknolojisi veya çeviklik gibi dünyada hızla yayılmaya başlayan mega trendlerden biri haline geliyor. 
 •  İş birliği modelleri ve paylaşım ekonomisi hızla artıyor. 
 • Karma iş gücü yapısı ve freelance çalışma modelleri hızla yaygınlaşıyor. 
 • Bu modellere geçiş yapan kurumlar, inovasyon ve verimlilik artışı ile rekabette avantaj elde ediyor. 

Dünyayı takip ederken, Türkiye'nin sosyo-ekonomik ve kültürel şartlarına uygun model ve adımlarla ilerlemek ve tarafların karşılıklı fayda sağlayabilmesi için dengeyi korumak bizim odak alanlarımızdan en önemlisi. 

Alanında en iyilerden olan, uzmanlıklarını fark yaratarak kanıtlamış, yüksek potansiyele sahip kaliteli ve değer yaratan işlerde proje bazlı veya süreli çalışmak isteyen bağımsız kişilere ve yaratılan değere odaklanmak isteyen vizyoner ve öncü kurumlara bu platformun kapıları sonuna kadar açık. 

Workflex'te;

 • İnsan odağı, bütünsel yaklaşım ve güven esası var.
 • Temel amacımız topluma, organizasyonlara ve bireylere ortak fayda sağlamak ve hayatları kolaylaştırmak.
 • Hayatları kolaylaştırmak için, değerlendirme, ihtiyaç ve beklentilere göre algoritma eşleştirmeleri, ihtiyaçlara özel destekleyici çözümler geliştirmek ve süreç boyunca yanınızda yer almak kritik öneme sahip.
 • Kaliteyi korumak, uzun vadeli ilişkiler kurmak ve sürdürülebilirlik ise vazgeçilmezlerimiz.
 • İşlerinizi değiştirmek ve dönüştürmek için sürekli gelişim var.  

Sistemimiz ve süreçlerimiz sürekli gelişmeye devam ediyor. Platformda koaktif bir şekilde sizlerin katkıları ile modüllerimiz gelişiyor. İş birliklerimiz artıyor. 

Workflex'de ortak noktaları insan ve değer yaratma odaklılık olan bölüm liderlerimiz,  ekosistemimizde yer alan kurumlar, bireyler, iş birliği yaptığımız çözüm ortaklarımız ile geleceğin çalışma hayatını hep birlikte şekillendireceğiz. Her iki taraf için de fayda sağlayan "kazan-kazan" nitelikli bu modelin önümüzdeki dönemde Türkiye'de de çok daha geçerli ve hatta gerekli olacağına inanıyoruz. Geleceğin modelinin bir parçası olmak için sizleri de kayıt olmaya davet ediyoruz. 

Saygı ve sevgilerimle, 

Zeynep Bilgiç

Icon